• CÜNEYT ARKIN

  CÜNEYT ARKIN 'ÇOK DUYGULANDIM UTANMASAM AĞLARIM'

  Büyükçekmece'de düzenlenen 'Ustalara Saygı' gecesinde Türk Sineması'nın usta ismi Cüneyt Arkın ağırlandı. 83 yaşındaki Arkın, duygularını, "Utanmasam ağlayacağım. Başkanın sanata bu kadar önem vermesi çok önemli." sözleriyle ifade etti

  Devamı...

 • İŞİNİ HAKKIYLA YAPMAK

  İŞİNİ HAKKIYLA YAPMAK

  İşlerinde yükselmek isteyenler, kendilerine saygıları olanlar, üzerlerine aldıkları sorumlulukları en iyi şekilde yapmalılar ve vicdanları rahat olarak yaşamalılar.

  Devamı...

 • KORKULAN İNSAN

  KORKULAN İNSAN

  “Karda yürüyüp izlerini belli etmeyenler” sözü tam da bu tür insanlar için geçerlidir.

  Devamı...

 • YALAN SÖYLEMEK ACİZLİKTİR

  YALAN SÖYLEMEK ACİZLİKTİR

  Yalan; dünyalık bir bedel uğruna yaptığınız kötülüklerin, ahlaksızlıkların, vicdansızlıkların ve bütün kötülüklerin anasıdır. Güven ve itibarı sarsan çirkin bir huydur. Karşı tarafın duygularını suiistimal etmedir. Amaç ve isteklerine ulaşmak için her şeyi ama her şeyi yapabilen ikiyüzlülerin ve kendi çıkarları için başkalarının elini eteğini öpen kimselerin en büyük sermayeleridir.

  Devamı...

 • KENDİLERİNİ İYİ GÖSTEREN KÖTÜLER

  KENDİLERİNİ İYİ GÖSTEREN KÖTÜLER

  Kendilerini iyi gösteren kötüler, maske takarak dostlarının arasına karışırlar, ortama göre şekilden şekle girerler. Bunlar nerede uygun ortam bulurlarsa virüs gibi oraya yapışırlar. Oradakilerin sırlarını, davranışlarını, düşüncelerini gözleyip başkalarına bildirerek çıkar sağlarlar. Bu gibileri, Hz. Mevlâna, ne güzel özetlemiş, “Niyeti kötü olan insandan değil, niyetinin kötü olduğunu gizleyen insandan korkun.”

  Devamı...

 • SANAT GÜNEŞİ

  SANAT GÜNEŞİ'NİN HAYATI PULLARA KONU KONU OLDU

  Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT AŞ),müzikten sinemaya, tiyatrodan şiire kadar birçok alanda ardında önemli eserler bırakan sanat güneşi Zeki Müren'i, sahneye ilk çıkış tarihi olan 26 Mayıs'ta anmak amacıyla hazırladığı filateli ürünlerini tedavüle çıkardı.

  Devamı...

 • YALTAKLANARAK YAŞAYANLAR

  YALTAKLANARAK YAŞAYANLAR

  Yaltaklanarak yaşayanlar, toplum, millet ve devlet uğruna asla bir riski göze almazlar. Bu insanlar, en boş ve en akılsız, araştırma ve sorgulama yapmadan başkalarının kötü dediklerine kötü, iyi dediklerine iyi diyerek ve sorumluluk almadan yaşarlar.

  Devamı...

 • FUKARALIK

  FUKARALIK

  Nedendir bilmem fakirlik kelimesi bana hep yavan gelmiştir, fukaralık ifadesini ise daha maneviyat yüklü, daha gerçekçi bulmuşumdur. Fakirliğe düşeni dost, fakirliğin kendisini düşman bilenler “İNSANDIR” sözü ne kadar çarpıcı insanlıktan nasiplenenler için…

  Devamı...

 • İÇİ DIŞI BİR OLANLAR

  İÇİ DIŞI BİR OLANLAR

  Karşısındakilerin yerine kendilerini koyarak yaşayabilenlerdir.

  Devamı...