«Önceki 12345678910
 • ŞİLE DE DENİZE GİRME YASAĞI UZATILDI

  ŞİLE DE DENİZE GİRME YASAĞI UZATILDI

  Şile'de sahillerdeki yoğun dalga ve akıntı nedeniyle vatandaşların can emniyetini sağlamak için bugün de gün boyu denize girmek yasaklandı. Yasağa rağmen denize girmek isteyen grubun saldırısına uğrayan 2 cankurtaran bıçakla ,bir diğer cankurtaran pet şişenin içine doldurdukları kum ve çakıl taşlarını arkası dönükken vurulması  sonucu kafasından yaralandı.

  Devamı...

 • ŞİLE

  ŞİLE 'DE ERKEN SAATLERDE BAŞLAYAN SAĞANAK YAĞMUR SÜRÜCÜLERE ZOR ANLAR YAŞATTI

  Şile'de sabah saatlerinde başlayan ve şiddetini artıran sağnak yağmur bir çok yerde sel baskınına neden oldu.Şile Ovacık yolu kapanırken sanayi bölgesinde yolun sular altında kalması araç sürücülerine zor anlar yaşattı.Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün açıklamasına göre sağnak yağış iki gün boyunca devam edecek.

  Devamı...

 • ŞİLE

  ŞİLE'DE İSYAN ETTİREN GÖRÜNTÜ 'TEDİRGİN OLDUK BİR ŞEYLER YAPILMALI'

  İstanbul'un Şile ilçesinde Alacalı sahilinde denizin rengi çevredeki maden ocaklarından gelen çamur ile kahverengi oldu. Sadıklı ve Doğancılı deresinden akan çamurlu suyla rengi değişen sahile denize girmek için gelenler duruma tepki gösterdi. Ailesiyle Alacalı Sahile gelen Berkay Uğur, "Buranın girişinde bir arkadaş var uyardı, gelirken. 'Suyun rengi çok bulanık, buradaki fabrikalardan kaynaklanıyor' diye. Çok fazla giremedik, denize. Bir serinleyip çıktık. Yüzemiyoruz. İnsanlar tedirgin oluyor tabi.'' dedi.

  Devamı...

 • ŞİLE VE AĞVA TURUNA ÇIKAN İMAMOĞLU: “KENTİN KIRSALINDA DAĞINIK OLAN YAPIYI BÜTÜNLEŞTİRECEĞİZ”

  ŞİLE VE AĞVA TURUNA ÇIKAN İMAMOĞLU: “KENTİN KIRSALINDA DAĞINIK OLAN YAPIYI BÜTÜNLEŞTİRECEĞİZ”

  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu; Çekmeköy, Şile ve Ağva’da bir dizi etkinliklerde bulundu. Şile tarihinde ilk kez açılacak olan İBB Koordinasyon Merkezi ile Arıcılık Merkezi’ni gezen İmamoğlu, itfaiye ziyaretinden Ağva’da esnafla buluşmaya kadar birçok etkinlik gerçekleştirdi. Kentin kırsal bölgelerinde kurumsal olarak koordineli bir çalışma yürütmek istediklerini belirten İmamoğlu, kurulan ve kurulacak olan koordinasyon merkezleriyle dağınık olan yapının bütünleştirileceğinin altını çizdi.

  Devamı...

 • ŞİLE CANKURTARANLARI ANINDA MÜDAHALE ETTİ

  ŞİLE CANKURTARANLARI ANINDA MÜDAHALE ETTİ

  Şile 'de Fener altı mevkide denize giren 5 kişi boğulma tehlikesi geçirdi.İhbar üzerine Uzunkum plajı cankurtaran şefi ve ekibi anında müdahale ederek  5 kişiyi kurtardı.Cankurtaransız mevkiler de denize girilmemesi çağrısı yapıldı.

  Devamı...

 • ŞİLE BELEDİYE BAŞKANI İLHAN OCAKLI

  ŞİLE BELEDİYE BAŞKANI İLHAN OCAKLI 'ŞİLE'MİZİN YILDIZINI BERABER PARLATALIM'

  Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı Sanatçılar ve Üsküdar Caddesinden sonra Cumhuriyet Caddesini nasıl  görmek istersiniz görselini sosyal ağlarda paylaştı . 31 Mayıs Pazartesi günü saat 20:00 kadar en çok beğeni alan görseli Cumhuriyet Caddesine uygulayacağını  ve katkı sağlayan herkese teşekkürlerini iletti.

  Devamı...

 • İBB’DEN ŞİLE’DEKİ 3 KRİTİK NOKTAYA MÜDAHALE

  İBB’DEN ŞİLE’DEKİ 3 KRİTİK NOKTAYA MÜDAHALE

  İBB, İstanbul’un önemli turizm bölgelerinden Şile’deki yaya ve araç sirkülasyonu açısından sorun oluşturan 3 kritik noktaya el attı. Yurttaşların yıllardır yakındığı sorunları çözüme kavuşturdu. Ağva, Çayırbaşı Yaşam Caddesi ve Şile Devlet Hastanesi Yolu’nda yol genişletme, yaya alanı ve otopark cebi çalışmalarını bitirdi.

  Devamı...

 • ŞİLELİLER

  ŞİLELİLER 'ŞİLE İÇİN İNİSİYATİF ALIYOR'

  Şile’yi sevenler ve Şile’de yaşayanlar bir araya gelerek “Şile Sivil İnisiyatifi”ni kurdu. İnisiyatifin ilk taleplerinden biri, 162 yaşındaki Şile Feneri’nin akıbetinin, Şile Kalesi ile aynı olmaması…

  Devamı...

 • ŞİLE ÇOK ÖNEMLİ BİR NOKTADIR TARİHSEL AÇIDAN

  ŞİLE ÇOK ÖNEMLİ BİR NOKTADIR TARİHSEL AÇIDAN

  Ulusal basında yer alan  Şile' de mezar taşları ile ilgili olarak çok yakın zamanda Araştırmacı Yazar, Bilim İnsanı Nabi Evren ile Şile nin radyosu Bizimfmsile 'de  www.bizimfmsile.com  buluşacağız.

  Devamı...

 • «Önceki 12345678910