«Önceki 12345678910
 • HALA SİGARA İÇME CESARETİNİZ VAR MI

  HALA SİGARA İÇME CESARETİNİZ VAR MI

  30 yıldır sigara içen bir hastanın ölümünden sonra çıkarılan akciğerinin videosu, 25 milyon kez izlendi ve ‘gelmiş geçmiş en iyi sigara karşıtı reklam’ olarak nitelendirildi.

  Devamı...

 • 14 KASIM DÜNYA DİYABET GÜNÜ

  14 KASIM DÜNYA DİYABET GÜNÜ

  Banting'in doğum günü olan 14 Kasım'ın her yıl Dünya Diyabet Günü olarak kutlandığınıyor.

  Devamı...

 • FAYDASI İNANILMAZ

  FAYDASI İNANILMAZ

  İçindeki yüksek miktarda kalsiyum, demir ve potasyum, yüksek miktarda lif ve az yağ ile birlikte, tek başına yenildiğinde mucizevi faydalar sağlayan incir, salata veya yoğurtla birlikte de tüketilebilir. Yaz mevsiminden sonbahara geçişle birlikte zayıflayan bağışıklık sistemi için güçlü bir antioksidan olan incirin birçok faydası bulunuyor.

  Devamı...

 • ISPANAĞI SIK SIK ISITARAK YEMEYİN

  ISPANAĞI SIK SIK ISITARAK YEMEYİN

  Medipol Mega Üniversite Hastanesi Aile Hekimi ve Homeopati Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Serhat Koran,yaptığı açıklamada gıda zehirlenmelerine ilişkin tüketicileri uyardı. 

  Devamı...

 • ISPANAK ZEHİRLENMESİ NEDİR

  ISPANAK ZEHİRLENMESİ NEDİR

  İstanbul'da ıspanak zehirlenmesi vakalarının artması ile birlikte konu Türkiye'nin gündemine oturdu. Peki ıspanak zehirlenmesi nedir, belirtileri nelerdir?

  Devamı...

 • WİFİ İLE ÇALIŞAN YAPAY KALP

  WİFİ İLE ÇALIŞAN YAPAY KALP

  Almanya’nın en prestijli ödüllerinden biri olan Victress Ödülü’ne layık görülen ve yılın doktoru seçilen kalp cerrahı Dr. Dilek Gürsoy, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın davetlisi olarak İstanbul’da düzenlenen 6.Türk Tıp Dünyası Kurultayı’na katıldı. 1970’lerde yapılan ve bugün halen kullanılan yapay kalp cihazını  ekibiyle birlikte geliştirmek için çalışan Gürsoy, projesinin detaylarını anlattı. 

  Devamı...

 • TEREYAĞINI ERİTTİĞİNİZDE KÖPÜKLER ÇIKIYORSA...

  TEREYAĞINI ERİTTİĞİNİZDE KÖPÜKLER ÇIKIYORSA...

  Besinlerin organik olup olmadığını bazı püf noktalarıyla anlamamız mümkün olabiliyor.

  Devamı...

 • AŞILARDA SÜRE SIKINTISI

  AŞILARDA SÜRE SIKINTISI

  Aile sağlığı merkezlerine son kullanma tarihi yaklaşan aşıların gönderildiği ortaya çıktı.

  Devamı...

 • DAĞ MEYVESİ ALIÇ

  DAĞ MEYVESİ ALIÇ'IN LEZZET YOLCULUĞU

  Sivas'ın Suşehri ilçesinde dağlardan toplanan alıç meyvesi, zahmetli bir yolculuğun ardından marmelat olarak sofralara lezzet katıyor.

  Devamı...

 • PROFESYONEL SAÇ BAKIMI NASIL YAPILIR

  PROFESYONEL SAÇ BAKIMI NASIL YAPILIR

  Tüm kadınlar saçlarının parlak ve canlı olmasını ister. Yağmur, rüzgar ve güneş ışınları da saçları yıpratan nedenlerden bazıları. Sağlığını kaybeden saçlar kopmalara ve kırılmalara maruz kalarak güçsüzleşerek cansız ve kötü bir görünüme bürünüyor. Banyo sonrası ıslak saçlar taranırken daha çabuk kopar ve dökülmeler oluşabilir. Bu nedenle duş sonrası saçların kurumasını bekleyip nazikçe taramak kopmaları önler. Saçlarda kullanılan kimyasal ürünlere dikkat etmek gerekir. Bunun yerine saçlara uygulanacak doğal pek çok ürün kullanılabilir. Bu doğal ürünler saçların beslenmesini ve onarılmasını sağlar. Saçlarında dökülme ve yıpranma sorunları bir türlü geçmiyorsa bunun altında beslenme sorunları yatabilir. Yeterli protein tüketmek, yeterli ve dengeli beslenmekte saç sağlığını yakından ilgilendiren nedenlerden biridir. Profesyonel saç bakımı saçların yitirdiği parlaklığı ve nemi geri kazanmasını sağlar. Profesyonel bir saç bakımı için öncelikle saç tipinizi ve saçınızın ne tür sorunları olduğunun bilincinde olmanızda fayda var. Profesyonel saç bakımı için çok para harcamanıza gerek yok. İşte evde doğal malzemelerle saç bakımı nasıl yapılır? 

  Devamı...

 • «Önceki 12345678910