«Önceki 12345678910
 • BAKAN KOCA TÜRKİYE

  BAKAN KOCA TÜRKİYE'DEKİ MAYMUN ÇİÇEĞİ VAKASI TESPİT EDİLDİĞİNİ DUYURDU

  Maymun çiçeği virüsü dünya çapında yayılmaya devam ediyor. Türkiye’de de ilk vaka 30 Haziran 2022’de tespit edilmişti. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, virüsün yayılımına ilişkin son verileri paylaştı. Buna göre 30 Haziran’dan bu yana 5 kişi daha maymun çiçeği virüsüne yakalandı.

  Devamı...

 • BAKAN KOCA VAKA ARTIŞI GÜNLÜK 40 KATINA ÇIKTI

  BAKAN KOCA VAKA ARTIŞI GÜNLÜK 40 KATINA ÇIKTI

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüste günlük vakanın 40 kat artış gösterdiğini açıkladı. Koca buna karşın hastanelerdeki yükün ise 3 kat arttığını ve yoğun bakımlarda ciddi bir artışın olmadığını belirtti. "Covid'le birlikte nasıl yaşamamız gerektiğini biliyoruz" diyen Koca, yeniden kapanmanın olmayacağını dile getirdi.
  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Koca, Avrupa'daki Covid-19 dalgasını Türkiye'nin 4-5 hafta önce görmeye başladığını belirtti.

  Devamı...

 • YENİ COVİD DALGASINDA SIK GÖRÜLEN 20 SEMPTOM

  YENİ COVİD DALGASINDA SIK GÖRÜLEN 20 SEMPTOM

  Yeni Covid dalgasında sık görülen belirtiler değişti:İşte en sık görülen 20 semptom

  Devamı...

 • CİLDİ GÜZELLEŞTİREN 5 BESİN

  CİLDİ GÜZELLEŞTİREN 5 BESİN

  Diyetisyen Salih Gürel, cildi güzelleştiren besinlere ilişkin açıklamalarda bulundu.

  Devamı...

 • SGK

  SGK'DAN ÖZEL HASTANELER İÇİN YENİ KARAR

  Özel hastanelerin ‘kısmi branş’ anlaşmalarını fesheden SGK, ‘bütün branşlar’da anlaşma yapmayan hastanelere bir hafta süre verdi.
     
  Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), kurumla anlaşmalı özel hastanelere “kısmi branşlar”da değil “bütün branşlar”da hasta kabul etme zorunluluğu getirme kararı aldı.

  Devamı...

 • MASKE YASAĞI BUGÜN BİTEBİLİR

  MASKE YASAĞI BUGÜN BİTEBİLİR

  TÜRKİYE maske yasağını bugün itibariyle tamamen bitirmeye hazırlanıyor. Vaka sayısı 24 Mayıs salı günü için binin altında gelirse toplu taşımadaki maske yasağı da bitirilecek. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yasağın bitmesi için 3 gün üst üste vaka sayısının 1000'in altında gelmesi gerektiğini söylemişti. Pazar ve pazartesi günü vaka sayısı binin altında kaldı. Bugün de binin altında gelirse maskeye veda edeceğiz.

  Devamı...

 • BAKAN KOCA

  BAKAN KOCA'DAN MAYMUN ÇİÇEĞİ VİRÜSÜ AÇIKLAMASI


  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Maymun çiçeği vakasıyla ilgili açıklama yaptı. Koca, "Semptomların genellikle 2-3 hafta içinde kendiliğinden düzeldiği bilinmektedir. Afrika’da görülen hastalığa ülkemizde rastlanmamıştır" dedi.

  Devamı...

 • CANAN KARATAY

  CANAN KARATAY'BEYNİ AÇAR,CİN GİBİ OLURSUNUZ'

  Prof. Dr. Canan Karatay, her sabah aç karnına Türk kahvesi içtiğini söyledi. Çiçeklerini bile sabah kahvesiyle beslediğini belirten Karatay, “Bir Türk kahvesi fincanı, domatesin verdiği antioksidandan 100 daha fazla antioksidan verir vücudunuza. Beyni de açar, cin gibi olursunuz…” dedi.

  Devamı...

 • BAKAN KOCA

  BAKAN KOCA 'BİLİM KURULU TOPLANTISI ERTELENDİ'

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın, "en önemli toplantılarından biri olacak" dediği Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı ertelendi.

  Devamı...

 • SAĞLIK BAKANI KOCA

  SAĞLIK BAKANI KOCA'BİLİM KURULU HAFTAYA EN ÖNEMLİ TOPLANTILARINDAN BİRİNİ YAPACAK'

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaptığı açıklamada haftaya Bilim Kurulu toplantısı yapılacağını duyurdu. Koca, “Maske ile ilgili alınacak kararlar olacak. Okullardaki maske kullanımı dahil ele alınacak. Haftaya bir açıklamamız olacak” dedi.

  Devamı...

 • «Önceki 12345678910