• YKS SONUÇLARI AÇIKLANDI: EN ÇOK BİRİNCİ ÇIKARAN İL ADANA OLDU

  YKS SONUÇLARI AÇIKLANDI: EN ÇOK BİRİNCİ ÇIKARAN İL ADANA OLDU

  Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarını "sonuc.ösym.gov.tr" sitesinden açıkladı. YKS’de bu yıl en çok birinci Adana'dan çıktı. Adaylar, tercih işlemlerini 5-13 Ağustos arasında yapacak. 

  Devamı...

 • MEB

  MEB'UZAKTAN EĞİTİM DEVAM EDECEK'

  Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada "17 Mayıs Pazartesi gününden itibaren okul öncesi eğitim kurumları, özel gereksinimli öğrencilerimizin özel eğitim okul ve sınıfları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri ile 8 ve 12'nci sınıfların destekleme ve yetiştirme kursları/takviye kurslarında yüz yüze eğitime geçilecektir. Diğer kademelerdeki resmi ve özel, örgün ve yaygın tüm eğitim ve öğretim kurumlarında 1 Haziran Salı gününe kadar uzaktan eğitime devam edilecektir." denildi.

  Devamı...

 • ÖSYM DUYURDU

  ÖSYM DUYURDU 'BUGÜN SON GÜN'

  Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin (ÖSYM) internet sitesinde yer alan duyuruya göre, geç başvuru kapsamındaki bireysel başvuruların bugün internet aracılığıyla 23.59'a kadar alınacağı açıklandı.

  Devamı...

 • BİRLİKTE 23 GÜN

  BİRLİKTE 23 GÜN

  Milli Eğitim Bakanlığı, yarıl yıl tatilinde öğrencilere yönelik olarak "Birlikte 23 gün tatil etkinlikleri" adlı bir çalışma hazırlayıp Bakanlığın web sitesinde yayımladı. Çalışma, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyleri için ayrı ayrı oluşturuldu.

  Devamı...

 • BAKAN SELÇUK AÇIK ÖĞRETİM OKULLARI SINAVLARININ TARİHLERİNİ AÇIKLADİ

  BAKAN SELÇUK AÇIK ÖĞRETİM OKULLARI SINAVLARININ TARİHLERİNİ AÇIKLADİ

  Bakan Selçuk, Açık Öğretim Okulları sınavlarının tarihini açıkladı

  Devamı...

 • MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI

  MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI'NDAN YÜZ YÜZE AĞİTİM AÇIKLAMASI

  Milli Eğitim Bakanlığı'nca, hayat boyu öğrenme kurumlarında yüz yüze eğitim faaliyetlerine 11 Ocak'tan itibaren başlanacağı belirtildi.

  Devamı...

 • BAKAN SELÇUK

  BAKAN SELÇUK 'MASKENİ TAK ÇÜNKÜ ÖĞRENCİLERİMİZİN BUNA İHTİYACI VAR'

  Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesabından, bugün başlayacak ara tatile ilişkin paylaşımda bulundu.

  Devamı...

 • OKULDA BAŞARISIZLIĞA NEDEN OLABİLİR

  OKULDA BAŞARISIZLIĞA NEDEN OLABİLİR

  Trakya Üniversitesi (TÜ) Tıp Fakültesi Fizyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Levent Öztürk, AA muhabirine, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını döneminde eğitim sisteminde yapılan değişikliklerin öğrencilerin yaşam düzeninde farklılıklara yol açtığını ifade etti. Öğrenim sürecinde düzenli uykunun önemli rol oynadığını anlatan Öztürk, uyku ihtiyacının genetik ve çevresel faktörlerle kişiye özel belirlendiğini ve bu gereksinimin sorunsuz karşılanması gerektiğini dile getirdi.

  Devamı...

 • EĞİTİMDE MOBİL UYGULAMALAR

  EĞİTİMDE MOBİL UYGULAMALAR

  Eskişehir'de, Mehmet Gedik Ortaokulunda 7 yıldır görev yapan İngilizce öğretmeni Selda Kul Baştürk, geliştirdiği Erasmus+ ve eTwinning projeleriyle öğrencilerinin farklı yabancı dillerle etkileşim içinde olmasını sağlıyor.

  Devamı...