• «Önceki 12345678910
 • AKOM :KAR KALINLIĞI 15-20 CM

  AKOM :KAR KALINLIĞI 15-20 CM'İ BULABİLİR

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) verilerine göre, bugün öğle saatlerinden itibaren yağmur şeklinde başlaması beklenen yağışların, ilerleyen saatlerde karla karışık yağmura döneceği, akşam saatlerinden itibaren ise rüzgârın kuzeyli yönlerden kuvvetlenmesi ile birlikte kuvvetli yağışı şeklinde devam edeceği tahmin ediliyor. İBB ekipleri buzlanma gibi olumsuz hava koşullarına karşı önlemlerini aldı.

  Devamı...

 • BİLİM KURULU ÜYESİ PROF.GÜNDÜZ CORONAVAC AŞISI İLE İLGİLİ KONUŞTU

  BİLİM KURULU ÜYESİ PROF.GÜNDÜZ CORONAVAC AŞISI İLE İLGİLİ KONUŞTU

  Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Başhekimi ve Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Hasan Murat Gündüz, CoronaVac aşısının Türkiye'deki çalışmasında herhangi ciddi bir yan etki görülmediğini belirterek aşı yapılmasında tedirginliğe ve tereddüde yer olmadığını söyledi. 

  Devamı...

 • KORONA AŞISINDA RANDEVU SİSTEMİNİN NASIL ÇALIŞACAĞI BELLİ OLDU

  KORONA AŞISINDA RANDEVU SİSTEMİNİN NASIL ÇALIŞACAĞI BELLİ OLDU

  Bilim Kurulu üyelerinin aktardığı bilgilere göre, CoronaVac aşısı için randevu ‘e-nabız’ uygulamasından ve ‘182 Hastane Randevu Merkezinden’ alınacak.  Ancak 182’yi arayarak aldığımız bilgilere göre, Sağlık Bakanlığı’ndan talimat verilene kadar ve bu talimat ulusal medyada kamuya duyurulana kadar CoronaVac aşısı sadece sağlık çalışanlarına uygulanacak. Sağlık çalışanlarından sonra öncelikli gruplara aşılama sırası gelecek.

  Devamı...

 • İSTANBUL

  İSTANBUL' DA BEKLENEN KAR YAĞIŞI YARIN BAŞLAYACAK

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin çok bulutlu ve aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, Trakya, Marmara’nın güneyi, İç Ege, Batı Akdeniz’in iç ve yüksek kesimleri, İç Anadolu, Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’da karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların; Doğu Anadolu’nun güney ve batısı ile Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş, Trabzon, Rize, Artvin, Adıyaman, Diyarbakır, Siirt çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

  Devamı...

 • TÜRKİYE

  TÜRKİYE'NİN İLK 'AKILLI COVİD-19 TEST MERKEZİ HİZMETE GİRDİ

  Hastane bahçesinde kurulan ve otomasyon sistemiyle dezenfekte edilen test merkezi için tören düzenlendi. Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Covid-19'da test ve teşhisin son derece önemli olduğunu kaydetti. Prof. Dr. Ünüvar, test merkezinde hasta ile sağlık çalışanı temasının sıfır olduğunu, vatandaşın kendi sırası gelene kadar dezenfeksiyonu yapılmış noktada beklediğini daha sonra ses komutu ile hiçbir şeye temas etmeden test odasına girdiğini ifade etti.

  Devamı...

 • MÜJDELİ HABER !İSTANBUL

  MÜJDELİ HABER !İSTANBUL'DA KAR YAĞIŞI KAÇ GÜN SÜRECEK ?

  İstanbul’da kar yağışının ne zaman başlayacağı merak konusu oldu. Meteoroloji müjdeli haberi verdi. İstanbul’da karın ne zaman yağacağı belli oldu. Karın İstanbul’da kaç gün kalacağı da belli oldu.Ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklıklar nedeniyle kuraklık tehlikesi yaşanıyor. Kuraklık İstanbul’u da tehdit ediyor. Herkes İstanbul’da kar yağışının ne zaman olacağını araştırmaya başladı.

  Herkesin merakla beklediği müjdeli haber geldi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından derlenen verilere göre hava sıcaklıklarının ani şekilde düşeceği tahmin ediliyor. İstanbul’da beklenen kar yağışının Cuma günü başlayacak.. İstanbul’da Salı, Çarşamba ve Perşembe yağış beklenirken, Cuma günü ise karla karışık yağmur bekleniyor.

  Devamı...

 • AGİ 2021 ÜCRETLERİ NE KADAR OLDU ?

  AGİ 2021 ÜCRETLERİ NE KADAR OLDU ?

  AGİ 2021 ücretleri: Bekar, evli, çocuklu AGİ ücretleri ne kadar oldu?

  Devamı...

 • 15 OCAK

  15 OCAK'TAN İTİBAREN TOPLU TAŞIMA KULLANAMAYAKLAR.

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 15 Ocak'tan itibaren 65 yaş üstü ve 20 yaş altı tüm vatandaşların toplu taşıma kullanımının engelleneceğini duyurdu.

  Devamı...

 • İSTANBULLULARIN YÜZDE 56,5’İ GEÇİNECEK KADAR KAZANAMIYOR

  İSTANBULLULARIN YÜZDE 56,5’İ GEÇİNECEK KADAR KAZANAMIYOR

  İstanbul Planlama Ajansı(İPA) İstanbul İstatistik Ofisi, İstanbul halkının ev içi gündeminden duygu durum seviyelerine, ekonomik tercihlerinden iş memnuniyetlerine kadar birçok başlıkta İstanbul’un nabzını tutan, “İstanbul Barometresi Aralık 2020 Raporu” nu yayınladı. Rapor, 28 Aralık 2020 – 8 Ocak 2021 tarihleri arasında 827 İstanbul sakini ile telefon üzerinden görüşülerek hazırlandı. İstanbul İstatistik Ofisi’nin hazırladığı İstanbul Barometresi ile her ay, aynı temada sorular ile periyodik anketler yapılıyor. İstanbullunun sıcak gündem konularına dair düşünceleri, belediye hizmetlerine karşı farkındalığı ve tutumu analiz ediliyor. Aralık Raporu’nun sonuçları şöyle:

  Devamı...

 • WHATSAPP

  WHATSAPP'TAN ÇOK TARTIŞILACAK KARAR

  Whatsapp 8 Şubat itibari ile yeni gizlilik ilkelerini yayınlayacak. Yeni ilkelere göre kullanıcılardan tüm verilerini Facebook ile paylaşılması için onay isteyecek. Tartışma yaratan kararda veriler Facebook'un yanında şirketin diğer yan kuruluşlarıyla da paylaşılmış olacak. Peki, Whatsapp hangi bilgiler Facebook ile paylaşılacak…

  Devamı...

 • «Önceki 12345678910