• «Önceki 12345678910
 • İMAMOĞLU:İSTANBUL ÜZERİNE DÜŞENİ YAPMAYA HAZIR

  İMAMOĞLU: İSTANBUL ÜZERİNE DÜŞENİ YAPMAYA HAZIR

  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 30 yıl önce bağımsızlıklarını kazanan Türk Dünyası devletlerinin İstanbul Başkonsolosluğu yetkilileriyle bir araya geldi. İmamoğlu; Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Türkmenistan ve Azerbaycanlı diplomatların hazır bulunduğu etkinlikte yaptığı konuşmada, “Türk Dünyası’na ait sayısız esere ev sahipliği yapan İstanbul’un, Türk Dünyası devletleri aile bağlarını kuvvetlendirecek her adımda üzerine düşeni yapmaya hazırdır” ifadelerini kullandı.

  Devamı...

 • DOLAR 10

  DOLAR 10'A KOŞUYOR !

  Merkez Bankası’nın yüksek enflasyona rağmen 2 baz puan faiz indirimine gitmesinin ardından dolar 9,66’ya ulaşarak rekor tazeledi. Euro/TL’de de 11,10’luk yeni zirve görüldü. Öte yandan JP Morgan Türkiye’ye yönelik 2021 yıl enflasyon beklentisini yüzde 16,7’den yüzde 19,9’a yükseltti.

  Devamı...

 • RTÜK ŞİFRESİZ YAYINLANACAK AVRUPA MAÇLARINI AÇIKLADI

  RTÜK ŞİFRESİZ YAYINLANACAK AVRUPA MAÇLARINI AÇIKLADI

  Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), şifresiz yayınlanacak spor ve kültür olayları listesini güncelledi.

  Devamı...

 • BUGÜN BASIN EMEKCİLERİNİN GÜNÜ

  BUGÜN BASIN EMEKCİLERİNİN GÜNÜ

  Bugün, basın özgürlüğü konusunda zor günler geçiren gazetecilerin günü. Dünya çapındaki tüm basın emekçileri 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü kutluyor.

  Devamı...

 • FIRINCILAR

  FIRINCILAR'DAN EKMEĞE ZAM TALEBİ

  İstanbul Fırıncılar Odası, ekmeğin 2.5 lira olması isin başvuruda bulundu. İstanbul Valiliği ve İstanbul Ticaret Odası talebi değerlendirirken kararı beklemeyen fırınlar zam yapmaya başladı.

  Devamı...

 • 9 GÜZEL KAREDE İSTANBUL…

  9 GÜZEL KAREDE İSTANBUL…

  Amatör ve profesyonel fotoğrafçılar, İstanbul sokaklarında en iyi kareyi yakalamak için yarışacak. Tarihi kentin güzellikleri, fotoğraf makinesi veya akıllı telefonla objektiflere yansıyacak. Sokak fotoğrafçılığının Türkiye’deki en önemli organizasyonu olan PhotoMaraton, bu yıl İBB’nin desteğiyle gerçekleştirilecek.

  Devamı...

 • CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN

  CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN MUHTARLAR GÜNÜ MESAJI

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığım döneminde hapis cezası aldığımda birileri güya kendi akıllarınca sizleri küçümseyerek ‘muhtar bile olamaz’ manşetleri atmışlardı. Biz kendimiz Cumhurbaşkanı olmakla kalmadık, muhtarlarımızı da hak ettikleri konuma getirdik” dedi.

  Devamı...

 • TİCARİ PLAKADA YENİ DÖNEM

  TİCARİ PLAKADA YENİ DÖNEM

  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun “Taksi plakası ağalığı bitecek. Gözünüz bizde olsun” sözleriyle duyurduğu yeni dönem başlıyor. Taksi plakası tahsisi ile ilgili yeni sistem yürürlüğe giriyor. Buna göre, taksi plakası satışında ‘Şoförlük Mesleği Geçim Kaynağı’ şartı aranacak. Ayrıca İBB, esnaf odaları ve emniyet birimleri temsilcilerinden oluşturacağı komisyon ile mevcut taksi plaka sahipleriyle ilgili inceleme yapacak.

  Devamı...

 • İBB BAŞKANI EKREM İMAMOĞLU

  İBB BAŞKANI EKREM İMAMOĞLU 'GÖZÜNÜZ BİZDE OLSUN'

  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan Ulaşım Koordinasyon Merkezi'nde taksi alımının 9 kez reddedilmesinin ardından çok kararlı "taksi" mesajı geldi. İmamoğlu, "Taksi plakası ağalığı bitecek dedik. 16 milyon İstanbullu kazanacak, bir avuç plaka ağası kaybedecek. İBB kazanacak! Gözünüz bizde olsun." dedi.

  Devamı...

 • 5 SİYASİ PARTİ 2022

  5 SİYASİ PARTİ 2022'DE HAZİNE'DEN 645 MİLYON TL ALACAK

  Gelecek yıl AKP , CHP , MHP , HDP ve İYİ Parti’ye toplam 645 milyon lira Hazine yardımı yapılacak. Erken seçim olursa partilerin kasasına 1.9 milyar lira girecek.

  Devamı...

 • «Önceki 12345678910