• «Önceki 12345678910
 • İŞKUR

  İŞKUR'DA ARALARINDA İLAN VEREN KURUMLAR

  Kamuda 5 binden fazla personel alımı yapılacak. TÜİK’ten TÜBİTAK’A, bakanlıklardan Hakimler ve Savcılar Kurulu’na, belediyelerden üniversitelere kadar bir çok kurum ilan açtı. Maaşlar 5 bin 200 ila 9 bin lira arasında değişirken, tek şart ise KPSS.

  Devamı...

 • İBB 100 MEMUR ALACAK

  İBB 100 MEMUR ALACAK


  İBB, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama Yönetmeliği sınav hükümlerine göre 100 personel alımı yapacak.

  Devamı...

 • ASGARİ ÜCRETE ZAMDA İLK ORAN BELLİ OLDU

  ASGARİ ÜCRETE ZAMDA İLK ORAN BELLİ OLDU

  Asgari ücrette ara zam tartışmaları sürerken, iktidar kulislerinde ‘enflasyon farkı’ kadar zammın konuşulduğu belirtiliyor.

  Devamı...

 • EHLİYETLERDE YENİ DÖNEM MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI DUYURDU

  EHLİYETLERDE YENİ DÖNEM MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI DUYURDU

  Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, ehliyet sınavlarında animasyonlu soru sayısı adaylara sorulan tüm soruların yüzde 10’unu oluşturacak.

  Devamı...

 • KİRA ARTIŞINA SINIRLAMA GELECEK Mİ TOPLANTI BUGÜN

  KİRA ARTIŞINA SINIRLAMA GELECEK Mİ TOPLANTI BUGÜN

  Son dönemde kira artışları kiracıların canını yakmaya başladı. ''Kira artışına sınırlama gelecek mi'' sorusunun cevabı bugün 3 bakanlığın yapacağı toplantıda ortaya çıkacak. Kritik toplantı saat 19:00'da başlayacak.

  Devamı...

 • İBB HAREKETE GEÇTİ SAHİLLERE TSUNAMİ UYARI TABELALARI

  İBB HAREKETE GEÇTİ SAHİLLERE TSUNAMİ UYARI TABELALARI

  İstanbul’da beklenen olası büyük depremin tsunamiye yol açma ihtimaline karşı İBB Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel iyileştirme Daire Başkanlığı, “Tsunami Eylem Planını” hayata geçirmeye başladı.

  Devamı...

 • İBB

  İBB'NİN BEDAVA İNTERNETİ ARTIK TÜM METROLARDA

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) kuruluşlarından Metro İstanbul’un istasyon ve araçlarında teknolojik dönüşüm devam ediyor. İlk olarak M2 Yenikapı-Hacıosman Metro Hattı’ndaki araçlarda hizmete alınan İBB’nin ücretsiz Wi-Fi uygulaması, artık tüm kapalı istasyonlarda Mavi Bölge (Blue Zone) adı ile İstanbulluların kullanımına sunuldu. Ayrıca İstanbullulara hizmet veren 192 metro aracına da kolay şarj için toplam 384 USB portu konuldu.

  Devamı...

 • İSTANBUL’DA 19 MAYIS COŞKUSU 4 GÜN BOYUNCA SÜRECEK

  İSTANBUL’DA 19 MAYIS COŞKUSU 4 GÜN BOYUNCA SÜRECEK

  19 Mayıs, bu sene İstanbul’da büyük bir coşkuyla kutlanacak. Maltepe Atletizm Pisti şenliklerle açılıyor. Spor kulüpleri ve gençlerin katılacağı açılışta kortej, bando ve renkli spor müsabakaları olacak. Kutlamaların ana buluşma noktası Maltepe Etkinlik Alanı, gün boyunca renkli aktivitelere ev sahipliği yapacak. Deniz Tekin, Nova Norda, Redd, Cartel’den Kabus Kerim, Erci’E ve Batuflex ve Murat Boz konserleri bayram coşkusunu artıracak. Dans, video mapping ve drone gösterilerinin harmanlandığı muhteşem 19 Mayıs Gösterisi ise izleyenleri büyüleyecek. İstanbullular, gün boyu sürecek etkinliklerde; sanal gerçeklik, futbol, dart, dans, snowboard, kaykay parkuru, zumba, playsatation ve mixibike gibi aktivitelerle keyif dolu bir gün geçirecek. Tüm İstanbulluların davetli olduğu bayram şenliklerinde 4 gün boyunca müzik sesleri yankılanmaya devam edecek. İBB, 19 Mayıs neşesi daha da artsın diye 5 milyon İstanbulluya kotasız internet hediye edecek. Toplu ulaşım bayram boyunca ücretsiz. İETT, etkinlik alanlarına ulaşım için ek seferler düzenleyecek.

  Devamı...

 • BAKAN BİLGİN MEMUR VE EMEKLİ MAAŞ ZAMLARI İÇİN TARİH VERDİ

  BAKAN BİLGİN MEMUR VE EMEKLİ MAAŞ ZAMLARI İÇİN TARİH VERDİ

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin “Ücretlilerin enflasyon karşısındaki kayıplarını giderecek çalışmalar önümüzde. Temmuzda yapacağımız düzenlemeler var. Emeklilerin maaşlarını, kamu çalışanlarının özlük haklarını düzenleyen çalışmaları tamamlamak üzereyiz” dedi.

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, maaş zammı için tarih verdi. Bilgin, “Ücretlilerin enflasyon karşısındaki kayıplarını giderecek çalışmalar önümüzde. Temmuzda yapacağımız düzenlemeler var. Emeklilerin maaşlarını, kamu çalışanlarının özlük haklarını düzenleyen çalışmaları tamamlamak üzereyiz” dedi.

  Devamı...

 • 2022 KURBANLIK FİYATLARI NE KADAR OLACAK ?

  2022 KURBANLIK FİYATLARI NE KADAR OLACAK ?

  Kurbanlık fiyatları Kurban bayramı öncesi merak ediliyor. Kurban fiyatları belli oldu mu, kaç para olacak? sorularının cevabını İzmir Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Osman Civil, verdi.

  Devamı...

 • «Önceki 12345678910