• «Önceki 12345678910
 • YARIN BU YOLLAR TRAFİĞE KAPATILACAK

  YARIN BU YOLLAR TRAFİĞE KAPATILACAK

  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları için yarın provalar gerçekleştirilecek. Provalar nedeniyle Vatan Caddesi ile bağlantı yolları yarın trafiğe kapatılacak.

  07.00-14.00 saatlerinde kapalı kalacak yollar ve alternatif güzergahlar şöyle:

  Devamı...

 • MUHTARLAR GÜNÜNÜZÜ TEBRİK EDİYORUM

  MUHTARLAR GÜNÜNÜZÜ TEBRİK EDİYORUM

  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, çalıştayın kapanış konuşmasını yapmadan önce, sembolik olarak toplam 13 muhtarı, 19 Ekim Muhtarlar Günü kapsamında AGSM’deki makam odasında ağırladı. İmamoğlu, muhtarların, “Nasılsınız” sorusuna, “Çalıştıkça daha iyi oluyorum. Herkese de tavsiye ediyorum” yanıtını verdi. “Muhtarlarımızı seviyoruz. Muhtarlarımızla bir arada olmaktan da keyif alıyoruz” diyen İmamoğlu, “Bu güzel gününüzü tebrik ediyorum.  Muhtarlarımızla birlikte olmak, beraber çalışmak demokrasi bilincimizin mihenk taşı, belki de ilk noktası olan bu makamı, hak ettiği şekilde muhafaza etmek ve geliştirmek arzusundayız. Bugün yapılan çalıştayınız da bunun bir parçası ama bir başlangıç. Daha da ileri götürmek arzusundayız. Sizlerin düşünceleri bizim için çok değerli bir yer kapsayacak ve oradan yola çıkarak bizim eklediklerimizle daha yukarı çıkacağından kuşku duymayın” diye konuştu.

  “NE KADAR PAYLAŞIRSAK, İŞİMİZ O KADAR KOLAYLAŞIR”
  İstanbul büyük bir şehir olduğunu belirten İmamoğlu, “İstanbul’da biz yönetimi ne kadar paylaşırsak, ne kadar paylaştırırsak işimiz bir o kadar da kolaylaşacak. Bu kolaylaşan sistem, aslında toplumun birçok sorununu çözecek. Onun için zaten demokrasi dediğimiz kavram çok güzel ve değerli. Şu tanımı çok severim: Demokrasi, seçenlerin yönetme hakkının olduğu; ama seçmeyenlerin de var olma hakkının korunduğu bir sistemdir. ‘Ben oy verdim, her şeyi ben bilirim. Oy verdiğim adam seçildi, her şeyi o yapsın!’ Öyle bir şey değil. Tam aksine, vatandaşa eşit haklara sahip olduğunu hissettiren bir sistem. O bakımdan mekanizmanın en güçlü başlangıç noktasında duruyorsunuz. Birçok işimiz var; ama bu alanda da güçlü adımlar atacağız” dedi.

  “MAHALLE MECLİSLERİNİN BAŞKANI MUHTARLAR OLACAK”
  “İBB, ilk defa bir ‘Kent Konseyi’ oluşturdu bugün” diyen İmamoğlu, “Eksiği, artısı vardır; ama ilk defa kent konseyi oluşturduk, bu değerli. İstanbul’da ilk defa, göreceksiniz yüzbinlerce insanı kapsayacak bir gönüllü sistemi geliştiriyoruz. Bunu kanunda da yeri var. Her kamu kurumunun gönüllülerden faydalanma mekanizması söz konusu. ‘Şehrin gönüllüleri’ tanımını geliştiriyoruz. Bütün bunlardan sizler de faydalanacaksınız. Onlar da sizden faydalanacak. İkinci hedefimiz de mahalle meclisleri. Bu mahalle meclislerinin tereddütsüz başkanı muhtar. Hedefimiz, mahallelerde o meclisleri kurabilmek. Bunu seçim beyannamemizde açıkladık” ifadelerini kullandı.

  Devamı...

 • TARIMDA TÜRKİYE BİRİNCİSİ VAN

  TARIMDA TÜRKİYE BİRİNCİSİ VAN'DAN

  Tarım ve Orman Bakanlığının "Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi Programına", "Kaya balı üretimi projesi" ile Van'dan katılan Aslıhan Damar Türkiye birincisi oldu.

  Devamı...

 • CHP HAMİDİYE SU

  CHP HAMİDİYE SU'YU BIRAKAN KURUMLARI AÇIKLADI

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi CHP Meclis Grup Sözcüsü Tarık Balyalı İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin iştirak şirketlerinden olan Hamidiye Su A.Ş’den su almayı bırakan kurumların listesini açıkladı.

  Devamı...

 • İSTANBUL ADINA ÇOK ÖFKELİYİM

  İSTANBUL ADINA ÇOK ÖFKELİYİM

  İBB, Haydarpaşa – Sirkeci Garı ihalesinden dışlandı. İmamoğlu; “Gerekçe komik. Eleme hukuksuz. Konuyu hem mahkemeye taşıyacağız, hem de suç duyurunda bulunacağız” dedi. Pazartesi günü ihaleye itiraz edilecek.

  Devamı...

 • 29 EKİM’DE İSTANBUL’DA TOPLU ULAŞIM ÜCRETSİZ

  29 EKİM’DE İSTANBUL’DA TOPLU ULAŞIM ÜCRETSİZ

  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 96. yılını görkemli törenlerle kutlamaya hazırlanan İBB, bu milli bayramda toplu ulaşımın ücretsiz hizmet vermesini kararlaştırdı.

  Devamı...

 • YARGI PAKETİ MECLİSTEN GEÇTİ CUMHURBAŞKANININ ÖNÜNDE

  YARGI PAKETİ MECLİSTEN GEÇTİ CUMHURBAŞKANININ ÖNÜNDE

  Önceki gün Meclis’ten geçen yasaya göre: haber amaçlı düşünce açıklamak suç olmayacak 'somut delil' olmadan iddianame hazırlanmayacak. Tutukluluk süresi kısalacak... İşte Cumhurbaşkanı'nın onayını bekleyen paketin detayları...

  Tüm Türkiye'nin dikkatle beklediği Yargı Reformu Strateji Belgesi'nin 39 maddeden oluşan ilk paketi, önceki gün TBMM'de gece yarısına kadar yapılan çalışmalar sonrası dün kabul edildi. Kanun Cumhurbaşkanı'nın onayından sonra yürürlüğe girecek.

  Devamı...

 • NEW YORK TİMES GAZETESİ

  NEW YORK TİMES GAZETESİ 'TÜRKİYE İÇİN BİRÇOK AÇIDAN ZAFER'OLARAK YORUMLADI

  Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence ve Türk ve Amerikan heyetleri arasında dün Ankara'da gerçekleştirilen ve beş saate yakın süren görüşmeler anlaşmayla sonuçlandı. Amerikan New York Times gazetesi konuya ilişkin haberinde mutabakatı "Türkiye için birçok açıdan zafer" olarak yorumladı.

  New York Times’ın haberine göre; müzakereler sırasında dün öğleden sonra bile terör örgütü PKK uzantısı YPG güçlerine danışıldığını söyleyen Jeffrey, teröristlerin Türk ordusu tarafından öldürülmek yerine toprak kaybetmeyi tercih ettiğini ifade etti.

  Devamı...

 • PTT

  PTT 'DEN KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ HEDİYESİ

  PTT AŞ, 179'uncu kuruluş yıl dönümü dolayısıyla APS kurye ve posta kargosu işlemlerini bugünden itibaren 22 Ekim'e kadar yüzde 25 indirimli yapacak.

  PTT AŞ'den yapılan açıklamaya göre, Türkiye'de geniş hizmet ağına sahip olan ve 179 yıldır faaliyetlerini geliştirerek güvenilir, kaliteli ve ulaşılabilir hizmet sunmayı amaçlayan şirket, özel günlerde de müşterilerinin hayatını kolaylaştırmak için çalışmalar yapıyor. 

  Devamı...

 • TÜRKİYE EN AZ DİN ADAMLARI VE POLİTİKACILARA GÜVENİYOR

  TÜRKİYE EN AZ DİN ADAMLARI VE POLİTİKACILARA GÜVENİYOR

  Ipsos araştırma şirketi tarafından 23 ülkede yapılan araştırma, Türkiye'de yaşayanların en az din adamlarına ve siyasetçilere güvendiğini ortaya çıkardı.

  Devamı...

 • «Önceki 12345678910