• «Önceki 12345678910
 • NASA TÜRKİYE

  NASA TÜRKİYE'DEKİ YANGINLARIN UYDU GÖRÜNTÜLERİNİ PAYLAŞTI

  Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) Türkiye'de devam eden yangınlarla ilgili açıklama yaparken, yangın bölgelerinin uydu görüntülerini de paylaştı.

  Devamı...

 • 11 BAŞKAN THK’YA İŞ BİRLİĞİ BAŞVURUSU YAPTI

  11 BAŞKAN THK’YA İŞ BİRLİĞİ BAŞVURUSU YAPTI

  11 büyükşehir belediye başkanı, bünyesindeki yangın söndürme uçaklarının tüm bakım ve işletme giderlerini karşılamaya hazır olduklarını belirten dilekçelerini ayrı ayrı Türk Hava Kurumuna (THK) ilettiler. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da iş birliğine gidilmesi hususundaki gerekli tüm iş ve işlemlere hazır olunduğunu beyan eden başvurusunu bugün saat 15.00’te gerçekleştirdi. Öte yandan 11 Başkan, yayınladıkları yeni deklarasyonla belediye kanunu gereğince “kamu yararına çalışan dernekler” ile ortak proje geliştirme yetkileri olduklarını anımsatarak işbirliği çerçevesinin hızlıca belirlenmesini talep etti. Başkanlar bu deklarasyonu da dilekçelerine ekleyerek THK ile paylaştılar.

  Devamı...

 • KABİNE BUGÜN TOPLANIYOR

  KABİNE BUGÜN TOPLANIYOR'GÜNDEM AŞI ZORUNLULUĞU'

  Kabine bugün toplanıyor: Aşı zorunluluğu masaya yatırılacak

  Devamı...

 • ENERJİ BAKANLIĞINDAN

  ENERJİ BAKANLIĞINDAN 'ELEKTRİK KESİNTİSİ' AÇIKLAMASI: ÜLKE GENELİNDE KESİNTİLER SONLANDIRILDI

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, bugün birçok ilde yaşanan elektrik kesintileriyle ilgili, "Kesintilerin yaşandığı bölgelere acil müdahale ekipleriyle ilk müdahaleler yapılmış olup, an itibariyle ülke genelinde kesintiler sonlandırılmıştır" açıklaması yaptı.

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, bugün yaşanan elektrik kesintileriyle ilgili yaptığı yazılı açıklamada, kesintilerin elektrik talebindeki aşırı artıştan kaynaklandığını savundu. Bakanlığın açıklaması şöyle:

  Devamı...

 • İBB’NİN EKİPLERİ DÖRT GÜNDÜR YANGINLARA MÜDAHALE EDİYOR

  İBB’NİN EKİPLERİ DÖRT GÜNDÜR YANGINLARA MÜDAHALE EDİYOR

  Ülke genelinde peş peşe çıkan orman yangınlarına İBB’nin güçlü ekibi müdahale çalışmalarını sürdürüyor. İBB Acil Durum ve Afet Müdahale Planı’nda görevli birimlerden kurulan ekipler; 265 personel, 42 araç ve ekipmanla yangın bölgelerine 4 gün önce gönderildi. Ayrıca, yarın sabah saatlerinde yangın bölgelerine; Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü’nden 6 veteriner hekim beraberinde, ilaç ile kedi ve köpek maması götürecek.

  Devamı...

 • NÜFUS VE VATANDAŞLIK İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

  NÜFUS VE VATANDAŞLIK İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 'ÜCRETSİZ YENİLEYEBİLECEK'

  Yangında kimlik kartı, sürücü belgesi ve pasaportunu kaybedenler ücretsiz yenileyebilecek

  Devamı...

 • TEMA

  TEMA'NIN İNTERNET SİTESİ YOĞUNLUKTAN ÇÖKTÜ

  TEMA Vakfı, Türkiye’nin dört bir yanında çıkan orman yangınlarına karşı “Hep birlikte yaşamı da umudu da yeniden yeşerteceğiz” sloganıyla Adana, Mersin, Antalya ve Muğla’da ağaçlandırma kampanyası başlattı.

  Devamı...

 • İSTANBUL

  İSTANBUL'DA ORMANLIK ALANLARA GİRİŞLER 31 AĞUSTOS'A KADAR YASAKLANDI

  İstanbul'da ormanlık alanlara girişler 31 Ağustos'a kadar yasaklandı

  Devamı...

 • AĞUSTOS

  AĞUSTOS'UN İKİ HAFTASINA DİKKAT

  Türkiye, bugünden itibaren yazın en sıcak günlerinin yaşanacağı "eyyam-ı bahur"un etkisine girecek. Ağustos'un ilk iki haftasına dikkat...

  Devamı...

 • MANAVGAT

  MANAVGAT'TA YANGIN SÜRÜYOR

  Antalya'nın Manavgat ilçesinde Yeniköy, Kalemler, Sarılar, Bahçelievler ve Sorgun bölgesinde çıkan orman yangını ikinci gününde devam ediyor. Yangın nedeniyle birçok ev yanarken, bölgelerde tahliye işlemleri gerçekleştirildi. Yangında 3 kişi hayatını kaybetti.

  Devamı...

 • «Önceki 12345678910