«Önceki 1234
 • 2020

  2020'DE FARKLI ALANLARDA 5G DENEYİMLENECEK

  Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi'nde kapılarını açan mobil uygulama fuarı Mobilefest İstanbul"un ikinci gününde düzenlenen,

  Devamı...

 • ÇİN 6G TEKNOLOJİSİ İÇİN TARİH VERDİ

  ÇİN 6G TEKNOLOJİSİ İÇİN TARİH VERDİ

  Geçtiğimiz haftalarda 5G teknolojisini kullanmaya başlayan Çin, bu alandaki çalışmalarını sürdürüyor.

  Devamı...

 • UÇAN ARABA "CEZERİ" GÖRÜCÜYE ÇIKTI

  UÇAN ARABA "CEZERİ" GÖRÜCÜYE ÇIKTI

  Baykar, Cezeri Uçan Araba'yı ilk kez, Türkiye'nin en büyük teknoloji etkinliği TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'nde (TEKNOFEST İstanbul) sergiledi.

  Devamı...

 • BEĞENİLER 5 ÜLKEDE KALKIYOR

  BEĞENİLER 5 ÜLKEDE KALKIYOR

  Kanada’da denenen pilot proje; İrlanda, İtalya, Japonya, Avustralya ve Brezilya’da da uygulanmaya başlanacak. Test versiyonunda kullanıcılar paylaştıkları fotoğrafların kaç kişi tarafından beğenildiğini görebilirken, başkalarının paylaştığı fotoğrafların beğeni rakamlarını göremiyor.

  Devamı...

 • TELEFONUNUZDA YÜKLÜYSE SİLİN! EKRANINIZDA YAPTIĞINIZ HER ŞEYİ KAYDEDİYOR

  TELEFONUNUZDA YÜKLÜYSE SİLİN! EKRANINIZDA YAPTIĞINIZ HER ŞEYİ KAYDEDİYOR

  iPhone sahiplerinin ekran görüntülerinin kaydedildiği ortaya çıktı. Uygulama içerisinde girdiğiniz kredi kartı bilgileri ve şifreler bile görülebiliyor! Uygulamaların içerisinde bulunan Glassbox isimli bir araç yardımıyla cihazın ekran görüntüsü alınabiliyor. Bu ekran kaydetme durumu uygulama dışında çalışmasa da uygulama içerisindeki her hareketinizin görülmesi anlamına geliyor. Örneğin uygulama içerisinde kredi kartı bilgilerinizi girdiyseniz bu bilgiler bile ekran görüntüsü yardımıyla alınmış oluyor. (hürriyet.com.tr)

  Devamı...

 • İNTERNET KULLANICI SAYISI 3.8 MİLYARA ULAŞTI

  İNTERNET KULLANICI SAYISI 3.8 MİLYARA ULAŞTI

  İnternet kullanıcı sayısı geçen yıl yüzde 6 artışla 3.8 milyara ulaştı. Kullanıcı sayısının yüzde 21'ini Çin, yüzde 12'sini Hindistan ve yüzde 8'ini ABD oluşturuyor. Bu ülkeleri Endonezya, Brezilya, Japonya, Rusya ve Meksika takip ederken, Türkiye listede 15'inci sırada yer alıyor.

  Devamı...

 • YAPAY ZEKA MÜZİK ENDÜSTRİSİNDE YIKICI ETKİ YAPACAK

  YAPAY ZEKA MÜZİK ENDÜSTRİSİNDE YIKICI ETKİ YAPACAK

  Yapay zeka uygulamalarının müzik endüstrisini yeniden şekillendireceğini belirten ABD’li milyarder girişimci Khosla, “Bundan 10 yıl sonra müzik dinleyeceğimizi düşünmüyorum” dedi. İşte Khosla Ventures ve Sun Microsystems'in kurucuna göre yakın gelecekte müzik yerine dinleyeceğimiz şey.

  Devamı...

 • FACEBOOK

  FACEBOOK'TAN YENİ UYGULAMA

  Facebook Veri Gizliliği Politikaları Müdürü Emily Sharpe, Facebook'un gelecek aylarda devreye sokacağı yeni uygulama ile kullanıcıların kendi verilerini daha fazla kontrol etme imkanına sahip olacağını belirterek, "Hayata geçtiğinde bu uygulama, kullanıcılara uygulama ve web sitelerinin Facebook'la kendileri hakkında hangi bilgileri paylaştığını görme ve ilerleyen dönemde bu bilgileri kendi hesaplarıyla ilişkilendirmemeyi seçme hakkı verecek." dedi.

  Devamı...

 • HUAWEİ, ANDROİD Q PROGRAMINDAN ÇIKARILDI!

  HUAWEİ, ANDROİD Q PROGRAMINDAN ÇIKARILDI!

  ABD’nin kara listeye aldığı Çinli teknoloji şirketi Huawei, Google tarafından Android Q programından çıkarıldı. İki hafta önce yeni Android sürümü listesinde yer alan Huawei’nin amiral gemisi Mate 20 Pro, artık o listede yok.

  Devamı...

 • «Önceki 1234