12345678910
 • LGS SONUÇLARI AÇIKLANDI

  LGS SONUÇLARI AÇIKLANDI

  Milli Eğitim Bakanlığınca Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında 1 Haziran'da yapılan merkezi sınavın sonuçları "meb.gov.tr" adresinden açıklandı.

  Devamı...

 • YKS SORU VE CEVAP ANAHTARI YAYINLANDI!

  YKS SORU VE CEVAP ANAHTARI YAYINLANDI!

  Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YKS) maratonu haftasonu gerçekleştirilen TYT, AYT ve YDT oturumlarıyla sona erdi. ÖSYM YKS soru ve cevaplarını dün açıkladı. Adaylar YKS sınavının ardından gözler sonuçların açıklayacağı tarihe çevrildi. Peki 2019 YKS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte YKS soru ve cevap anahtarı.

  Devamı...

 • ÖSYM BAŞKANINDAN YKS AÇIKLAMASI

  ÖSYM BAŞKANINDAN YKS AÇIKLAMASI

  Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) ardından Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün sınavın sorunsuz bir şekilde gerçekleşirildiğini açıkladı.

  Devamı...

 • MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI

  MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI'NDAN LİSE SON ÖĞRENCİLERİNE MÜJDE

  MEB'ten lise son öğrencilerine müjde geldi. Yükseköğretime devam edecek 12.sınıf öğrencilerinin devamsızlıkları affedilecek.

  Devamı...

 • OKULLARDA KARNE HEYECANI

  OKULLARDA KARNE HEYECANI

  Milyonlarca öğrenci bugün karne alıyor. Yaklaşık 18 milyon öğrenci, karne alarak yaz tatiline girdi. Öğrenciler üç aylık tatile çıkıyor

  Devamı...

 • YARIN KARNE GÜNÜ

  YARIN KARNE GÜNÜ

  Yarın milyonlarca öğrenci karne alacak. Bazı öğrenciler için sevinç ve gurur kaynağı olan bu gün, bazı öğrenciler için üzüntü ve kaygıya sebep olabilir. Okul başarısının pek çok faktöre bağlı olabileceğine dikkat çeken uzmanlar, karnesinde düşük notlar olan çocuğun başarısız olarak nitelendirilemeyeceğini söylüyor... Peki, hem öğrenciler hem de aileler için özel olan bu günde nelere dikkat etmeli? Karne alan çocuğa nasıl yaklaşmalı? Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. İbrahim Durukan, anlattı

  Devamı...

 • ÖSYM BAŞKANI AYGÜN

  ÖSYM BAŞKANI AYGÜN'DEN FLAŞ YKS AÇIKLAMASI

  ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, hafta sonu 188 sınav merkezinde uygulanacak YKS'ye toplam 2 milyon 528 bin 110 adayın katılacağını bildirdi.

  Devamı...

 • MEB, MİLYONLARCA ÖĞRENCİYE "SOSYAL ETKİNLİK BELGESİ" VERECEK

  MEB, MİLYONLARCA ÖĞRENCİYE "SOSYAL ETKİNLİK BELGESİ" VERECEK

  Milli Eğitim Bakanlığı'nca (MEB), ilkokul ve ortaokul çağındaki öğrencilere 14 Haziran Cuma günü akademik karnelerinin yanında "bilim", "sanat", "kültür", "spor" ve "toplum hizmeti" gibi başlıklarda yaptıkları her türlü sosyal etkinlik için "sosyal etkinlik belgesi" de verilecek.

  Devamı...

 • FORMASYON KALKIYOR

  FORMASYON KALKIYOR

  Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mustafa Safran, eğitim sistemi içerisinde yaklaşık 1 milyon öğretmenin bulunduğunu ve 650 bin civarında formasyon almış beklemede olan öğretmen adayının olduğunu söyledi. Safran, ayrıca 95 eğitim fakültesinde okuyan 226 bin öğrencinin bulunduğu bilgisini vererek, Türkiye’de her yıl yaklaşık 5-6 bin öğretmen ihtiyacı bulunduğunu belirtti.

  Devamı...

 • LGS SORU KİTAPÇIĞI VE CEVAP ANAHTARI MEB

  LGS SORU KİTAPÇIĞI VE CEVAP ANAHTARI MEB'İN İNTERNET SİTESİNDE YAYIMLANDI

  LGS kapsamında dün gerçekleştirilen merkezi sınavın soru kitapçığı ve cevap anahtarı MEB'in internet adresinde yayımlandı.

  Devamı...

 • 12345678910