12345678910
 • TERCİHLERDE HATAYA DÜŞMEYİN

  TERCİHLERDE HATAYA DÜŞMEYİN

  Eğitim uzmanı Salim Ünsal, üniversite tercihleri sırasında adayların yaptığı 7 hatayı sıraladı. Ünsal, bu yıl başarı sıralarının yükseleceğini savundu

  Devamı...

 • OKULLARIN İSİMLERİ SATILIYOR

  OKULLARIN İSİMLERİ SATILIYOR

  Milli Eğitim Bakanlığı okullara gönderdiği yazıda eğitime bütçe dışı finansman sağlanması amacıyla 2023 Vizyon Belgesi’nde yer alan “Eğitimin Finansman Çeşitliliğinin Arttırılması” tedbiri kapsamında okulların isimlerini satışa çıkardı.

  Devamı...

 • 2020

  2020 'NİN EN İYİ VE EN ÇOK KAZANDIRILACAK MESLEKLERİ

  TERCİHLERDE ÖN PLANA ÇIKACAK MESLEKLER LİSTESİ YAYINLANDI 

  YKS tercih döneminin başlamasıyla birlikte adaylar hangi bölümü seçmek istediklerini bilemiyorlar. Peki hangi alan seçilmeli? Hangi bölüm geleceğin mesleği? Trade-schools 2020'nin meslekler listesini yayınladı. İşte 2020'nin en iyi ve en çok kazandıracak meslekleri.

  Kentsel Tarım Uzmanı

  Devamı...

 • LGS YERLEŞTİRME SONUÇLARI AÇIKLANDI

  LGS YERLEŞTİRME SONUÇLARI AÇIKLANDI

  Liselere Geçiş Sistemi kapsamındaki birinci yerleştirme sonuçları açıklandı.

  Devamı...

 • ÖĞRENCİ DOSTU ŞEHİRLER

  ÖĞRENCİ DOSTU ŞEHİRLER

  İlki 2017 yılında gerçekleştirilen ve Prof. Dr. Engin Karadağ ile Prof. Dr. Cemil Yücel’in hazırladığı “Öğrenci Dostu Üniversite Şehirleri” Araştırması raporuna göre Eskişehir, öğrencilerin yaşamaktan en memnun olduğu kent seçildi.

  81 ildeki 123 devlet ve 65 vakıf üniversitesinde öğrenim gören 35 bin 715 öğrencinin görüşleriyle oluşturulan rapora göre Eskişehir, Aydın ve Antalya öğrencilerin yaşamaktan memnun olduğu kentler listesinde ilk üçe girdi.

  Devamı...

 • TATVAN VAN GÖLÜ ORTAOKULUNDAN MUHTEŞEM YIL SONU ETKİNLİĞİ

  TATVAN VAN GÖLÜ ORTAOKULUNDAN MUHTEŞEM YIL SONU ETKİNLİĞİ

  İMKANSIZ DİYE BİR ŞEY YOK.SEVDA ÖĞRETMENDEN MUHTEŞEM YIL SONU SERGİSİ

  Bitlis Tatvan Van Gölü Ortaokulu Öğrencileri, yılın son resim sergisinde Görsel Sanatlar Öğretmeni Sevda Eren öncülüğünde ikonik tabloları canlandırdı. Sevda Öğretmen, öğrencilerinin büyük bir profesyonellikle ünlü ressamların tablolarını canlandırdığı bu etkinlik sayesinde sadece okulunun değil ,Tatvan'ın da sesini tüm dünyaya duyurdu.

  Devamı...

 • TENEFFÜS SÜRELERİ UZATILDI.

  TENEFFÜS SÜRELERİ UZATILDI.

  MEB, ilkokula başlama yaşını 66 aydan 69 aya çıkaran kanunun ardından ilgili yönetmelik yeniden düzenlenirken daha önce 10 dakika olan tam gün eğitim yapılan ilköğretim okullarındaki teneffüs süreleri en az 15 dakikaya çıkarıldı.Bir ders saati süresinin eskisi gibi 40 dakika olduğu ilköğretim kurumlarının teneffüs sürelerine ilişkin düzenleme yapıldı. 

  Devamı...

 • MEB DERS KİTAPLARI PLASTİK POŞETSİZ DAĞITILACAK.

  MEB DERS KİTAPLARI PLASTİK POŞETSİZ DAĞITILACAK.

  MEB'in 2019-2020 eğitim-öğretim döneminde öğrencilere ücretsiz olarak verilecek ders kitabının dağıtımında plastik poşetler kullanılmayacak.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde yürütülen Sıfır Atık Projesi kapsamında Türkiye genelinde devam eden seferberliğe okullardaki geri dönüşüm kumbaraları, öğrenci eğitimleri gibi uygulamalarla destek veren Milli Eğitim Bakanlığı ücretsiz ders kitaplarının dağıtım çalışmalarında da duyarlılığı elden bırakmadı

  Devamı...

 • RESMİ GAZETE

  RESMİ GAZETE'DEN FLAŞ ENSTİTÜ, FAKÜLTE VE YÜKSEKOKUL KARARI

  25 Haziran 2019 Tarihli ve 30812 Sayılı Resmî Gazete kararı bugün yayımlandı. Bugün yayımlanan Resmi Gazete kararına göre "Bazı Yükseköğretim Kurumlarına Bağlı Olarak Enstitü, Fakülte ve Yüksekokul Kurulması, Kapatılması ve Adlarının Değiştirilmesi Hakkında Karar" açıklandı.

  Devamı...

 • MEB 2019: LGS TERCİH KILAVUZU AÇIKLANDI

  MEB 2019: LGS TERCİH KILAVUZU AÇIKLANDI

  Milyonlarca öğrencinin heyecanla beklediği LGS tercih kılavuzu yayınlandı. LGS tercihlerini yapmak isteyen öğrenciler Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) resmi sayfası www.meb.gov.tr adresi üzerinden başvuru yapabilecek. MEB, 2019 LGS tercih ve yerleştirme kılavuzu ve tercihlere esas kontenjan tabloları da duyurdu. İşte 2019 LGS yerleştirme kılavuzu...

  Devamı...

 • 12345678910