«Önceki 12345
 • BURUN SPREYLERİ HAKKINDA KORKUTAN GERÇEK!

  BURUN SPREYLERİ HAKKINDA KORKUTAN GERÇEK!

  Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı Dr. Bahadır Baykal burun tıkanıklığı hakkında konuşarak, önerilerde bulundu. Burun tıkanıklığının ilk bakışta basit bir rahatsızlık gibi göründüğünü ifade eden Baykal, işin aslının öyle olmadığını vurgulayarak şu açıklamalarda bulundu:

  Devamı...

 • TEMİZLİK ÜRÜNLERİNDEKİ TEHLİKEYE DİKKAT!

  TEMİZLİK ÜRÜNLERİNDEKİ TEHLİKEYE DİKKAT!

  Genel Cerrahi Op. Dr. Öğr. Üyesi Doç. Dr. Burak Kavlakoğlu, evlerde kullanılan temizlik ürünlerinin içilmesi haline yaşanan tehlikeler konusunda açıklama yaptı. Evde kullanılan temizlik ürünlerinin içimi yemek borusunda hayat boyu devam eden tahribata neden olduğunu vurgulayan Doç. Dr. Burak Kavlakoğlu, "Kolay elde edilen koroziv maddelerin kazara içimi önemli bir sosyal sorundur.

  Devamı...

 • AMELİYAT OLACAKLARA ZENCEFİL VE ZERDEÇAL UYARISI!

  AMELİYAT OLACAKLARA ZENCEFİL VE ZERDEÇAL UYARISI!

  Bitkilerin şifalı etkileri muhtemelen insanlık tarihi kadar eski bir bilgi. Ancak “bitkiler doğal ürünlerdir ve doğal olan ilaçtan daha etkilidir, üstelik zararsızdır” algısı her zaman doğru değil.

  Devamı...

 • KÜFLÜ PEYNİRDEKİ TEHLİKE!

  KÜFLÜ PEYNİRDEKİ TEHLİKE!

  Diyetisyen Cansu Arslan, kırmızı, siyah ve bej renkli küf barındıran peynirlerin insan sağlığını olumsuz yönde etkileyebileceğini, hatta mikotoksin  / aflatoksin varlığıyla kansere sebep olabileceğini bu nedenle tüketilmemeleri gerektiğini belirtti.

  Devamı...

 • HAFTADA 5 KİLO VERDİREN YUMURTA DİYETİ

  HAFTADA 5 KİLO VERDİREN YUMURTA DİYETİ

  Diyetlerin arasında en sağlıklısı yumurta diyeti. Haftada 5 kilo vermek için ideal bir diyet olduğu kabul edilen yumurta diyeti sağlık açısından da büyük bir yarar sağlıyor.

  Devamı...

 • MUTLULUK VEREN BESİNLER!

  MUTLULUK VEREN BESİNLER!

  Beslenme ve Diyet Uzmanı Ayça Güleryüz, mutluluk veren besinleri anlattı, önemli uyarılar ve önerilerde bulundu

  Devamı...

 • ÇOCUKLARDA GECE YATAK ISLATMA TEDAVİ EDİLEBİLİR Mİ?

  ÇOCUKLARDA GECE YATAK ISLATMA TEDAVİ EDİLEBİLİR Mİ?

  Enürezis Noktürna olarak da bilinen çocuklarda gece alt ıslatma problemi ülkemizde çok yaygın görülen bir durum. Çocuklarında bu problemle karşılaşan aileler, alt ıslatmanın geçici bir problem mi yoksa önemli bir sağlık sorunu mu olduğu konusunda net bir fikre sahip değil. Türk Çocuk Ürolojisi Derneği, gece yatak ıslatmanın bir sağlık sorunu olduğu ile ilgili toplumda farkındalık yaratmak, çocuklar ve ailelerinin tedaviye başvurmalarını sağlamak ve bu sebeple çocuklara uygulanan şiddeti durdurmak amacıyla bir etkinlik düzenleyerek merak edilen sorulara açıklık getirdi

  Devamı...

 • VÜCUTTAKİ ZEHİRLERİN ATILMASINI SAĞLIYOR!

  VÜCUTTAKİ ZEHİRLERİN ATILMASINI SAĞLIYOR!

  Tozunu bal ile karıştırıp tüketirseniz.

  Devamı...

 • KONTROLSÜZ TÜKETİMİ BEYİN KANAMASINA SEBEP OLABİLİR.

  KONTROLSÜZ TÜKETİMİ BEYİN KANAMASINA SEBEP OLABİLİR.

  Aşırı tarçın tüketiminde beyin kanaması riski!

  Devamı...

 • BESİN İLAÇ ETKİLEŞİMİNE DİKKAT!

  BESİN İLAÇ ETKİLEŞİMİNE DİKKAT!

  Beslenme ve Diyet Uzmanı Nur Ecem Baydı Ozman en yaygın görülen besin-ilaç etkileşimlerini anlattı, önemli uyarılar ve önerilerde bulundu

  Devamı...

 • «Önceki 12345