«Önceki 1234
 • HÜKÜMET DUYURDU! O ÖDEMELER YARIN BAŞLIYOR

  HÜKÜMET DUYURDU! O ÖDEMELER YARIN BAŞLIYOR

  Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Şubat ve Mart ayı çiğ süt destek ödemelerinin 24 Mayıs Cuma günü saat 18:00’den sonra tek seferde ödeneceğini açıkladı.

  Devamı...

 • TÜRKİYE

  TÜRKİYE'NİN DOLAR HAMLESİ HERKESİ RAHATSIZ ETTİ!

  BDDK 100 bin doların üzerinde döviz alımına bir gün bekleme kuralı getirmişti. Bu durum spekülatörleri yeni hamleye yönlendirdi. Türkiye’ye döviz girmesini önlemek isteyenler, BDDK’nın döviz üzerinden ülkeye ayar vermek çabasındakilere karşı attığı adımı ‘TL’nin değerini korumak için sermaye kontrolü’ olarak yorumladı.

  Devamı...

 • TÜRKİYE ABD MENŞELİ 22 ÜRÜNDE GÜMRÜK VERGİSİNİ YARIYA İNDİRDİ

  TÜRKİYE ABD MENŞELİ 22 ÜRÜNDE GÜMRÜK VERGİSİNİ YARIYA İNDİRDİ

  ABD menşeli 22 üründe gümrük vergisini yarıya indirdi. Karar, ABD'nin geçen hafta Türk çeliği ve alüminyum ürünlerine uyguladığı yüzde 50 ve yüzde 20 ek vergiyi yarıya indirmesinin ardından geldi. İlgili Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi

  Devamı...

 • DÖVİZ ALACAKLAR DİKKAT! BUGÜNDEN İTİBAREN YENİ DÜZENLEME GELDİ.

  DÖVİZ ALACAKLAR DİKKAT! BUGÜNDEN İTİBAREN YENİ DÜZENLEME GELDİ.

  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), döviz alım ve satım işlemlerine bugün itibariyle yeni kural getirdi. Yeni kural çerçevesinde, 100 bin dolar üzeri döviz almak isteyenler bir gün bekleyecek. Dövizin Türk Lirası karşılığı bir gün önce yatırılacak, alınan döviz hesaba ertesi gün geçecek.

  Devamı...

 • DOLAR GÜNE SAKİN BAŞLADI

  DOLAR GÜNE SAKİN BAŞLADI

  Dolar/TL birkaç gündür geniş bantta sert dalgalanmaya devam ederken dün 6 - 6.05 arasında sakin bir seyir izledi. 16 Mayıs sabahı dolar kuru 6.02'li seviyelerde. İstanbul seçimlerinin yenilenme kararı ardından piyasalarda siyaset gündemi, küresel piyasalar, veri gündemi ve ABD ile ilişkiler takip ediliyor.

  Devamı...

 • ONLİNE YURT DIŞI ALIŞVERİŞLERİNDE VERGİ DÖNEMİ

  ONLİNE YURT DIŞI ALIŞVERİŞLERİNDE VERGİ DÖNEMİ

  İstanbul Gümrük Müşavirleri Derneği Genel Sekreteri Mustafa Sezen, "Bugünkü Resmi Gazete’de yayımlanan 1111 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı ile gerek vergi kaybının önüne geçebilmek gerekse özellikle Türkiye'ye giriş yapan ithal ürünlerin bir kısmının ülke ve tüketiciler için çeşitli güvenlik riskleri içermesi nedeniyle online yurt dışı alışverişlerinde vergi dönemi başladı." ifadesini kullandı.

  Devamı...

 • GİDER VERGİLERİ KANUNU

  GİDER VERGİLERİ KANUNU'NDA DEĞİŞİKLİK

  Banka ve sigorta muameleleri vergisi nispetlerinin tespitine ilişkin kararda değişiklik yapıldı.

  Devamı...

 • MART AYI SANAYİ ÜRETİMİ RAKAMLARI AÇIKLANDI!

  MART AYI SANAYİ ÜRETİMİ RAKAMLARI AÇIKLANDI!

  Türkiye İstatistik Kurumu, Mart ayıyla ilgili sanayi üretim endeksi sonuçlarını açıkladı. Mart ayında sanayi üretimi yıllık bazda yüzde 2.2 azaldı. Yüzde 4.4 düşüş olacağı bekleniyordu. Aylık artış da yüzde 2.1 ile 0.9'luk artış beklentisini aştı.

  Devamı...

 • DOLAR YÜKSELİŞE GEÇTİ

  DOLAR YÜKSELİŞE GEÇTİ

  Geçtiğimiz hafta Merkez Bankası'nın hamleleri ile düşüşe geçerek 5,95 seviyelerine kadar geri çekilen Dolar/TL, haftaya yükselişle başlamasının ardından dün yeniden 6,10'un üzerine çıktı.ABD-Çin arasında tansiyonun yeniden yükselmenin etkisiyle de yukarı yönlü harekete geçen dolar dünkü kapanışı 6,0594'ten yaptı.

  Devamı...

 • SARMISAK 10 TL’Yİ GÖRECEK

  SARMISAK 10 TL’Yİ GÖRECEK

  Ülke genelinde yükselen sebze fiyatlarında bu kez başı sarmısak çekecek.

  Devamı...

 • «Önceki 1234