«Önceki 12345
 • TATVAN VAN GÖLÜ ORTAOKULUNDAN MUHTEŞEM YIL SONU ETKİNLİĞİ

  TATVAN VAN GÖLÜ ORTAOKULUNDAN MUHTEŞEM YIL SONU ETKİNLİĞİ

  İMKANSIZ DİYE BİR ŞEY YOK.SEVDA ÖĞRETMENDEN MUHTEŞEM YIL SONU SERGİSİ

  Bitlis Tatvan Van Gölü Ortaokulu Öğrencileri, yılın son resim sergisinde Görsel Sanatlar Öğretmeni Sevda Eren öncülüğünde ikonik tabloları canlandırdı. Sevda Öğretmen, öğrencilerinin büyük bir profesyonellikle ünlü ressamların tablolarını canlandırdığı bu etkinlik sayesinde sadece okulunun değil ,Tatvan'ın da sesini tüm dünyaya duyurdu.

  Devamı...

 • TENEFFÜS SÜRELERİ UZATILDI.

  TENEFFÜS SÜRELERİ UZATILDI.

  MEB, ilkokula başlama yaşını 66 aydan 69 aya çıkaran kanunun ardından ilgili yönetmelik yeniden düzenlenirken daha önce 10 dakika olan tam gün eğitim yapılan ilköğretim okullarındaki teneffüs süreleri en az 15 dakikaya çıkarıldı.Bir ders saati süresinin eskisi gibi 40 dakika olduğu ilköğretim kurumlarının teneffüs sürelerine ilişkin düzenleme yapıldı. 

  Devamı...

 • MEB DERS KİTAPLARI PLASTİK POŞETSİZ DAĞITILACAK.

  MEB DERS KİTAPLARI PLASTİK POŞETSİZ DAĞITILACAK.

  MEB'in 2019-2020 eğitim-öğretim döneminde öğrencilere ücretsiz olarak verilecek ders kitabının dağıtımında plastik poşetler kullanılmayacak.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde yürütülen Sıfır Atık Projesi kapsamında Türkiye genelinde devam eden seferberliğe okullardaki geri dönüşüm kumbaraları, öğrenci eğitimleri gibi uygulamalarla destek veren Milli Eğitim Bakanlığı ücretsiz ders kitaplarının dağıtım çalışmalarında da duyarlılığı elden bırakmadı

  Devamı...

 • RESMİ GAZETE

  RESMİ GAZETE'DEN FLAŞ ENSTİTÜ, FAKÜLTE VE YÜKSEKOKUL KARARI

  25 Haziran 2019 Tarihli ve 30812 Sayılı Resmî Gazete kararı bugün yayımlandı. Bugün yayımlanan Resmi Gazete kararına göre "Bazı Yükseköğretim Kurumlarına Bağlı Olarak Enstitü, Fakülte ve Yüksekokul Kurulması, Kapatılması ve Adlarının Değiştirilmesi Hakkında Karar" açıklandı.

  Devamı...

 • MEB 2019: LGS TERCİH KILAVUZU AÇIKLANDI

  MEB 2019: LGS TERCİH KILAVUZU AÇIKLANDI

  Milyonlarca öğrencinin heyecanla beklediği LGS tercih kılavuzu yayınlandı. LGS tercihlerini yapmak isteyen öğrenciler Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) resmi sayfası www.meb.gov.tr adresi üzerinden başvuru yapabilecek. MEB, 2019 LGS tercih ve yerleştirme kılavuzu ve tercihlere esas kontenjan tabloları da duyurdu. İşte 2019 LGS yerleştirme kılavuzu...

  Devamı...

 • LGS SONUÇLARI AÇIKLANDI

  LGS SONUÇLARI AÇIKLANDI

  Milli Eğitim Bakanlığınca Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında 1 Haziran'da yapılan merkezi sınavın sonuçları "meb.gov.tr" adresinden açıklandı.

  Devamı...

 • YKS SORU VE CEVAP ANAHTARI YAYINLANDI!

  YKS SORU VE CEVAP ANAHTARI YAYINLANDI!

  Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YKS) maratonu haftasonu gerçekleştirilen TYT, AYT ve YDT oturumlarıyla sona erdi. ÖSYM YKS soru ve cevaplarını dün açıkladı. Adaylar YKS sınavının ardından gözler sonuçların açıklayacağı tarihe çevrildi. Peki 2019 YKS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte YKS soru ve cevap anahtarı.

  Devamı...

 • ÖSYM BAŞKANINDAN YKS AÇIKLAMASI

  ÖSYM BAŞKANINDAN YKS AÇIKLAMASI

  Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) ardından Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün sınavın sorunsuz bir şekilde gerçekleşirildiğini açıkladı.

  Devamı...

 • MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI

  MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI'NDAN LİSE SON ÖĞRENCİLERİNE MÜJDE

  MEB'ten lise son öğrencilerine müjde geldi. Yükseköğretime devam edecek 12.sınıf öğrencilerinin devamsızlıkları affedilecek.

  Devamı...

 • OKULLARDA KARNE HEYECANI

  OKULLARDA KARNE HEYECANI

  Milyonlarca öğrenci bugün karne alıyor. Yaklaşık 18 milyon öğrenci, karne alarak yaz tatiline girdi. Öğrenciler üç aylık tatile çıkıyor

  Devamı...

 • «Önceki 12345