• LGS SINAVI YARIN

  LGS SINAVI YARIN

  Milli Eğitim Bakanlığınca 8'inci sınıf öğrencilerine yönelik Liselere Geçiş Sistemi kapsamındaki merkezi sınav yarın düzenlenecek. İki bölüm halinde uygulanacak sınavın birinci oturumu saat 09.30, ikinci oturumu ise saat 11.30'da başlayacak. Sınavın birinci bölümü 50 soruluk sözel alandan oluşacak ve 75 dakika süre verilecek. İkinci bölüm ise 40 soruluk sayısal alan testinden oluşacak ve 80 dakika sürecek. Öğrencilere birinci oturumda, 8'inci sınıf Türkçe, din kültürü ve ahlak bilgisi, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil; ikinci oturumda ise matematik ve fen bilimlerinden sorular yöneltilecek.

  Devamı...

 • YKS GİRİŞ BELGELERİ İNTERNETTE ERİŞİME AÇILDI

  YKS GİRİŞ BELGELERİ İNTERNETTE ERİŞİME AÇILDI

  Adayların merakla beklediği YKS giriş belgeleri internette erişime açıldı. Temel Yeterlilik Testi (TYT), Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) olarak gerçekleştirilecek olan sınav 15-16 Haziran tarihinde yapılacak.

  Devamı...

 • MİLLİ EĞİTİM BAKANI ZİYA SELÇUK:ORTA ÖĞRETİMDE DE HAYAL-ETKİNLİK-YAŞAM ATÖLYELERİ OLACAK

  MİLLİ EĞİTİM BAKANI ZİYA SELÇUK: ORTA ÖĞRETİMDE DE HAYAL-ETKİNLİK-YAŞAM ATÖLYELERİ OLACAK

  Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 'ilk kez bir ülkenin eğitim sisteminin alt sistemlerle beraber bütünleşik olarak ele alındığı ve her bir alt sistemin birbiriyle alakasının güçlü bir şekilde fizibilitesinin yapıldığı bir tasavvurdan söz ettiklerini söyledi.

  Devamı...

 • 6 ZAYIFLA SINIF GEÇMEK OLMAYACAK

  6 ZAYIFLA SINIF GEÇMEK OLMAYACAK

  Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sınıf geçme yönetmeliğinin gözden geçirildiğini belirterek, “Yani ben ortalamayı tutturdum ve dolayısıyla geçiyorum gibi bir kolaylığı bundan sonra çok fazla gündemde tutmamak istiyoruz” dedi. Bakan Selçuk, dün TRT Haber canlı yayınında yeni ortaöğretim modeliyle ilgili soruları yanıtladı.

  Devamı...

 • BAKAN ZİYA SELÇUK

  BAKAN ZİYA SELÇUK'TAN YENİ ORTAÖĞRETİM MODELİ AÇIKLAMASI

  Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ortaöğretim sisteminde yapılacak değişiklerle Türkiye'nin geleceği için çalıştıklarını söyledi. Ders sayılarının azalmasıyla, öğrencilerin belli dersleri derinlemesine öğrenebildiğine dikkat çekti.

  Devamı...

 • İBB

  İBB'DEN BUGÜN VE YARIN İÇİN ÜCRETSİZ ULAŞIM MÜJDESİ!

  İBB sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Mayıs'ın 25 ve 26'sında olacak olan AÖF sınavına girecek öğrencilerin giriş belgelerini göstermeleri sonucunda ücretsiz yolculuk yapabileceğini duyurdu

  Devamı...

 • ALES SONUÇLARI AÇIKLANDI

  ALES SONUÇLARI AÇIKLANDI

  Merakla beklenen ALES sonuçları açıklandı. 5 Mayıs 2019 tarihinde gerçekleştirilen Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitim Giriş Sınavı (ALES) 30 Mayıs tarihinde sonuçlarının açıklanması beklenirken bugün ÖSYM tarafından açıklandı. İşte ALES sonuçları sorgulama ekranı

  Devamı...

 • MEB LGS GİRİŞ BELGELERİNİ YAYINLADI

  MEB LGS GİRİŞ BELGELERİNİ YAYINLADI

  Milli Eğitim Bakanlığı, LGS kapsamında 1 Haziran'da liselere giriş için yapılacak merkezi sınavın giriş belgelerini yayımladı.

  Devamı...

 • MEB,ORTAÖĞRETİM TASARIMINDAKİ DERS DETAYLARINI PAYLAŞTI

  MEB,ORTAÖĞRETİM TASARIMINDAKİ DERS DETAYLARINI PAYLAŞTI

  Milli Eğitim Bakanlığı, ortaöğretim tasarımındaki ders detaylarını paylaştı. Ortaöğretim Tasarımında Matematik dersi 9. 10. ve 11. sınıflarda ortak ders grubunda yer alıyor

  Devamı...

 • MEB 2019 LGS İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

  MEB 2019 LGS İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

  Ortaöğretim kurumlarına alınacak öğrenciler için düzenlenen LGS 2019 için geri sayım başladı. Öğrencilerin heyecanı her geçen gün daha da artıyor.

  Devamı...