• ABD TÜRKİYE

  ABD TÜRKİYE'Yİ VERGİ MUAFİYETİ PROGRAMINDAN ÇIKARDI

  ABD Başkanı Donald Trump, Türkiye'ye ABD ile ticarette vergi avantajı sağlayan Genelleştirilmiş Tercihler Sistemi kapsamındaki ülkeler listesinden Türkiye'nin çıkarıldığını açıkladı. Söz konusu karar 17 Mayıs'tan (bugünden) itibaren geçerli olacak

  Devamı...

 • ABD

  ABD'DEN DÜNYAYI ŞAŞIRTAN KARAR: O ÜLKEYİ TERK EDİN!

  ABD Dışişleri Bakanlığı, dünyayı şaşırtan kritik bir karar verdi. Irak'tan acil durumlarda görevli olmayan hükümet çalışanlarının ülkeyi derhal terk etmesi emrini verdi.

  Devamı...

 • KİM’İN FÜZE NEŞESİ! GÖZÜNÜ BİLE AYIRMADAN İZLEDİ

  KİM’İN FÜZE NEŞESİ! GÖZÜNÜ BİLE AYIRMADAN İZLEDİ

  Kuzey Kore, tüm uyarı ve endişelere rağmen füze denemelerini sürdürüyor. Dün yapılan son denemenin fotoğrafları Kuzey Kore kaynakları tarafından yayınlandı. Fırlatma işlemlerini yakından izleyen Kim Jong-un'un keyifli anları dikkat çekti.

  Devamı...

 • GÜNDEMDEKİ YASA KABUL EDİLDİ: YALAN HABERE 10 YIL HAPİS

  GÜNDEMDEKİ YASA KABUL EDİLDİ: YALAN HABERE 10 YIL HAPİS

  Güneydoğu Asya ülkesi Singapur, internette ve sosyal medyada uydurma ve yalan haber paylaşmayı ve yaymayı suç haline getiren yasayı kabul etti.

  Devamı...

 • İRAN’DAN KORKUTAN AÇIKLAMA

  İRAN’DAN KORKUTAN AÇIKLAMA

  İran, İngiltere, Fransa, Almanya, Çin ve Rusya'daki, büyükelçiliklerine 2015 yılında yapılan nükleer anlaşmanın bazı taahhütlerinden ayrıldığını açıkladı. İran devlet televizyonunun haberinde Tahran yönetiminin İngiltere, Fransa, Almanya, Çin ve Rusya'daki büyükelçiliklerini bilgilendirdiği ve nükleer faaliyetlere tekrar başlanacağı konusunda detay verdiği belirtildi. İran Cumhurbaşkanı Ruhani'nin, "Bu gelişme hem İran hem de Dünya için çok tehlikeli" sözleri dikkat çekti. İran, zenginleştirilmiş uranyum üretmeye devam edeceklerini duyurdu. Zenginleştirilmiş uranyum, askeri amaçlı nükleer silahlar için kilit önemde bir yakıttır.

  Devamı...

 • İSRAİL GAZETESİ

  İSRAİL GAZETESİ 'YÜZYILIN ANLAŞMASI'NI YAYIMLADI: YENİ FİLİSTİN KURMAK İSTİYORLAR

  Israel HaYom gazetesi, ABD'nin İsrail-Filistin meselesinin çözümü konusunda yakın zamanda açıklaması beklenen Yüzyılın Anlaşması planının maddeleri olduğunu öne sürdüğü bir belge yayımladı. Buna göre planda, ordusu olmayan, sınırları İsrail tarafından korunan ve başkenti kısmi olarak Kudüs sayılan Batı Şeria ile Gazze Şeridi'nde "Yeni Filistin" adında bir devletin kurulması öngörülüyor.

  Devamı...

 • PUTİN’DEN UKRAYNA’YA ÇAĞRI: ORTAK VATANDAŞLIK FAYDA SAĞLAR

  PUTİN’DEN UKRAYNA’YA ÇAĞRI: ORTAK VATANDAŞLIK FAYDA SAĞLAR

  Ukrayna'da yapılan seçimlerde Poroşenko'yu geride bırakan komedyen devlet başkanı Vladimir Zelenskiy'nin göreve başlamasıyla birlikte Ukrayna-Rusya hattında yeni bir gerilim başladı. Putin, Cumartesi günü isteyen Ukraynalılara Rusya pasaportu verebileceklerini söyledi. Bunun üzerine de Zelenskiy, aynı uygulamayı Rus vatandaşlarına uygulayacaklarını açıkladı.

  Devamı...

 • ENDONEZYA

  ENDONEZYA'DA 92 SANDIK GÖREVLİSİ HAYATINI KAYBETTİ!

  Endonezya'da halk, 17 Nisan günü devlet başkanlığı ve milletvekili seçimi için sandık başına gitti. Endonezya'da 90'dan fazla sandık görevlisi 'aşırı yorgunluk' nedeniyle yaşamını yitirdi.

  Devamı...

 • ABD, TÜRKİYE DAHİL 8 ÜLKEYE MUAFİYETİ KALDIRACAK

  ABD, TÜRKİYE DAHİL 8 ÜLKEYE MUAFİYETİ KALDIRACAK

  İngiliz Financial Times gazetesi, ABD'nin Türkiye dahil 8 ülkeyi İran yaptırımlarından muaf tutmaya son vermeyi planladığını yazdı. Gazete Türkiye'nin, İran'la petrol anlaşmalarını iptal etmesi yolunda baskı altında kalacak ülkeler arasında olduğuna dikkat çekti.

  Devamı...

 • TÜRK TAKSİ ŞOFÖRÜ İSVEÇ

  TÜRK TAKSİ ŞOFÖRÜ İSVEÇ'TE KAHRAMAN İLAN EDİLDİ!

  Cüzdanını ve banka kartlarını evde unutan İsveçliye havalimanında kredi kartını veren Türk taksi şoförü Ömer Temel, İsveç'te kahraman ilan edildi

  Devamı...